Silver

Wiek to 3-5 lat

Samiec

Wymaga konsultacji u lekarza, trzeba go zaszczepić, odrobaczyć, zabezpieczyć przed kleszczami i pchłami. Niestety psiak był oklejony kleszczami, więc trzeba wykonać test w kierunku babeszjozy, trzeba zadbać o jego sierść, wykapać, wyczesać i kochać do utraty tchu.
„Świat byłby lepszym miejscem, gdyby każdy miał możliwość kochania tak bezwarunkowo jak pies.” – MK Clinton

Przeszłości Silvera nie znamy, wiemy tylko, że od dłuższego czasu błąkał się w okolicach huty szkła w Chełmie. Pracownicy dokarmiali chłopaka, ale ten przez długi czas był nieufny i nie podchodził do ludzi. Zjadał co dostał i znikał, aż pewnego dnia postanowił zostać.

Legowisko zorganizowane na szybko uznał za swoje miejsce na ziemi. Może znudziła mu się tułaczka, a może w końcu zaufał człowiekowi, bo wcześniej był przez niego krzywdzony? Szybko okazało się, że pies budzący respekt swoją posturą, jest łagodny jak owieczka, uwielbia pieszczoty, pozwala przy sobie wszystko zrobić, a najbardziej ze wszystkiego, pragnie miłości. Czasem znikał na kilka godzin, ale zawsze wracał. Niestety, Silver w hucie nie mógł zostać na stałe, ktoś nakazał psa oddać do schroniska, więc pracownica, Pani Kasia, zaangażowała się bardzo w poszukiwania domu dla pieska, aby uchronić go przed schroniskowym kojcem. Pojawiły się ogłoszenia na facebooku, które wpadły nam w oko i chociaż pies nie ma nic wspólnego z małym, białym terierkiem, to my dostrzegłyśmy w nim to coś, co chwyta za serce.

Te piękne, miodowe oczy, wpatrzone w człowieka, dostojny wygląd i łagodność, która jest widoczna w każdym jego ruchu. Zakochałyśmy się w Silverze, dlatego nie czekając na nic, pognałyśmy po niego kilkaset kilometrów. Wczoraj późnym wieczorem piesio zamieszkał u nas i od razu pokochał wszystkich naszych podopiecznych.

Silverek potrzebuje domu z ogrodem, ale nie jest to psiak do kojca, bo uwielbia swobodę. Toleruje wszystkie zwierzęta, uwielbia ludzi, jest spokojny i zrównoważony.
Wirtualni opiekunowie Silvera

Ziutka